2008 m. gruodžio 14 d.

Kaip atlikti išpažintį nesukėlus religinio stebuklo

Džentelmeno gyvenime būna situacijų, kuomet dėl vidinių ar išorinių priežasčių tenka išpažinti savo retas nuodėmes. Dėl menko turinio apie jas užsiminti nėra prasmės. Kita vertus, minėtos priežastys, verčiančios džentelmeną žygiuoti link klausyklos, reikalautų pernelyg išsamaus ir atskiro aprašymo, į kurį šį kartą nesileisime.

Ką turėtų atsiminti nusprendęs išpažinti savo nuodėmes džentelmenas? Kokios dažniausiai daromos klaidos?

Besistumdančios ir bersibarančios minios maldininkų, dėl spūsčių sunkiai pravažiuojami keliai, nepakeliamos sanitarinės salygos, pasimetę verkiantys vaikai, nuo nesibaigiančių mišių išsekę dvasininkai - visa tai pažįstama besilankantiems religinių stebuklų vietose. Mažiau susidūrusiems vertėtų bent iš literatūros susipažinti su tokių įvykių liudininkų pasakojimais.

Kodėl verta užsiminti apie religinius stebuklus? Didelė jų dalis, kaip žinia, yra susijusi su akivaizdžiai pasireiškiančiomis skulptūrų ar atvaizdų fiziologinėmis funkcijomis. Šie reiškiniai tarsi medus pritraukia milžiniškas maldininkų minias. Iš džentelmeno pusės būtų gražu pačiam nesukelti tokių situacijų ir neleisti kilti aprašyto pobūdžio socialinėms kataklizmoms.

Suprantama išpažinties dalis yra atgaila. Gavus išrišimą ir po to gulint kryžiumi, džentelmenui yra svarbu išmintingai pasirinkti vietą bažnyčioje. Ilgesnį laiką gulint arti skulpturų ar paveikslų, galima sudaryti labai nepageidaujamą knarkiančio šventojo įspudį. Toks kūniško veiksmo kaip knarkimas ryšys su šalia esančiu atvaizdu lengvai gali sukelti stebuklingo reiškinio iliuziją ir pasukti šalia esančių žmonių veiksmus pavojinga linkme. Grandininė reakcija šiais neriboto informacijos plitimo laikais turėtų katastrofiškas pasekmes.

2008 m. rugsėjo 28 d.

Pažaiskime

Daugelis džentelmenų yra susipažinę su Nobelio premijos laureato profesoriaus Ivano Petrovičiaus Pavlovo (1849-1936) darbais. Visgi įdomu, kuo šis garsus rusų fiziologas nusipelnė labiausiai? Profesorius I.P. Pavlovas savo eksperimentais su šunimis įrodė, kad aktyvaus poilsio metu džentelmenas pailsi kur kas labiau nei pasyvaus. Kitais žodžiais tariant, pakeitus veiklos pobūdį yra įgaunama daugiau jėgų nei tinginiaujant.

Šias žinias lengva panaudoti džentelmeno kasdieniniame gyvenime. Turiningas ir jėgų suteikiantis laisvalaikis - kiekvienam rūpinti tema. Žemiau aprašomas žaidimas pavadinimu Religinė rusiška ruletė yra akivaizdus aktyvaus poilsio pavyzdys.

Grupė džentelmenų išėję į gryną orą sustoja ratu. Žaidėjų skaičius ir rato dydis pasirenkamas pagal pageidavimą. Ruletėje gali dalyvauti ir ledi, tačiau pramogoje paprastai geriau sekasi džentelmenams. Sprendžiant iš pavadinimo yra aišku, jog žaidimas ypač pagyvėja, kai jo dalyviai išpažįsta skirtingas religijas.

Burtų keliu išrenkamas vienas iš aktyviai poilsiaujančiųjų, kuris ir pradeda žaidimą. Burtų traukimui tinka skaičiuotės, degtukų traukimas, waskeehop ir panašūs būdai.

Žaidžiama ratu, pasimėgaujant ir laikantis griežtos tvarkos. Džentelmenai bei dalyvaujančios ledi po vieną garsiai ir aiškiai sako kuo labiau šventvagiškus ir tikėjimo tiesoms prieštaraujančius dalykus. Pagal susitarimą sakomus žodžius galima paryškinti gestais bei kita kūno kalba. Žaidėjas ar žaidėja, pirmasis nutrenktas žaibo, ir tampa šio gražaus žaidimo nugalėtoju.

Linksmų akimirkų!

2008 m. liepos 30 d.

Vadovas apie tai, kaip nosimi pajausti ultragarsą

Paprastų džentelmenų klausos spektras, kaip žinia, yra ribotas. Išgirsti aukštesnio dažnio garsą už ledi cypimą yra praktiškai nebeįmanoma, kadangi ultragarsui normalios ausys yra nejautrios tarsi paskaloms. Tačiau pasinaudojus keletu nesudėtingų dėsnių galima atlikti ir tai (pajausti ultragarsą).

Visų pirma reikia nustatyti patikimą ultragarso šaltinį. Atsidūrus atitinkamu atstumu nuo jo, galima bandyti pajausti skleidžiamas bangas. Kaip bebūtų keista, ultragarsą skleidžiančių objektų aplinkoje ypatingai apstu. Taigi, pusė darbo jau beveik atlikta.

Žinia, kad džentelmenai pagal seną tradiciją yra pratę laikas nuo laiko drioksėti ir griaudėti. Tuomet girgžda ne tik kėdės, bet ir grindys bei po jomis kabantys sietynai. Kartais susidaro papildomo darbo ir siuvėjams. Pastebėta, jog šio infragarsui artimo repertuaro tikra priešingybė yra kiekviena miela ledi. Vietoje minėtų žemagarsių bangų jos pasižymi ultragarso, ir tik ultragarso, savybėmis.

O kaip gi su nosimi, kyla klausimas. Pažymėtina, kad kai tik ledi draugijoje džentelmeno nosį pasiekia gerai pažįstamų garsų palydovai, o ausyse spengia tyla, - šio vadovo tikslas pasiektas. Vienintelė užduotis, paliekama kiekvieno džentelmeno kūrybai, tai - kaip kuo ilgiau išbūti šalia ledi begaudant negirdimąjį ultragarsą.

2008 m. liepos 15 d.

Spaudos pranešimai

Nors Džentelmeno blogas dar net nepradėjo savo kūrybinės mokslo populiarinimo veiklos, jau pasirodo jam skirtų pranešimų masinėse informavimo priemonėse. Štai ką rašo pastarojo laikotarpio spauda:

"Duok džentelmenui kelią."
Vakarinės naujienos

"Skaitome kartu su MB kasvakarą prieš miegą."
Supermamų klubas

"Aktualu kiekvienam džentelmenui, bet rūpi ir ledi."
Tarybinė moteris

"Wow."
TIME

"Neišsenkantys džentelmeniškumo aruodai."
Ūkininko patarėjas